چگونه مانند یک ریاضیدان بزرگ مطالعه کنیم

چگونه مانند یک ریاضیدان بزرگ مطالعه کنیم مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ ساعت : ۱۴:۲۴:۵۰
عنوان این کتاب « چگونه مانند یک ریاضیدان بزرگ مطالعه کنیم » (How to Study as a Mathematics Major) انتشارات دانشگاه آکسفورد می باشد. نویسنده کتاب مذکور خانم دکتر Lara Alcock می باشد. ایشان جزء ریاضیدانانی هستند که مطالعات زیادی در زمینه آموزش ریاضی و ابداع روش های نوین آموزشی دارند و به همین خاطر در سال 2010 برنده جایزه Selden Prize از انجمن ریاضی آمریکا شدند.

• عنوان این کتاب « چگونه مانند یک ریاضیدان بزرگ مطالعه کنیم » (How to Study as a Mathematics Major) انتشارات دانشگاه آکسفورد می باشد. نویسنده کتاب مذکور خانم دکتر Lara Alcock می باشد. ایشان جزء ریاضیدانانی هستند که مطالعات زیادی در زمینه آموزش ریاضی و ابداع روش های نوین آموزشی دارند و به همین خاطر در سال 2010 برنده جایزه Selden Prize از انجمن ریاضی آمریکا شدند.

• ترجمه بخشی از مقدمه این کتاب را در زیر می توانید مطالعه نمایید:

• هر ساله هزاران نفر از دانش آموزان، ریاضی را به عنوان رشته اصلی خود برمی­گزینند. بسیاری از آنان بسیار باهوش و سختکوش هستند. با این حال حتی بهترین این دانش آموزان نیز با چالش روبرو می­شوند. علت این چالش سطح بالای ریاضیات است، البته نه به معنای درگیر شدن با مطالعات و یادگیری مستقل ریاضی، بلکه به معنای یک « تغییر جهت اساسی از محاسبات به اثبات.» این تغییر جهت اجتناب ناپذیر است اما لازم نیست اسرار آمیز و مبهم باشد. تحقیقات این کتاب بینش های جدیدی را که برای  تفکر ریاضیاتی مورد نیاز است، ارائه می­ نماید و توصیه های سودمندی را برای مخاطبین دانش آموز دربر دارد.

• این کتاب تمام جوانب مطالعه در کسوت یک ریاضیدان بزرگ را در بردارد؛ از پرداختن به چالش­های ذهنی و انتزاعی تا برقراری ارتباط با استادها و استفاده درست از زمان مطالعه.

• قسمت اول کتاب در مورد سطح بالای ریاضیات بحث نموده و توضیح می­دهد که چگونه دانش آموزان می­توانند توانایی­های فعلی شان را با این موضوع وفق داده و آنها را به منظور یادگیری مطلوب تر گسترش دهند.

• قسمت دوم کتاب مهارت های مطالعاتی مرتبط با ریاضیات را معرفی نموده و رویکردهای سودمندی جهت یادگیری موثر و لذتبخش همزمان با زندگی دانشجویی را ارائه می ­دهد.

فایل این کتاب را از لینک می توانید دریافت کنید...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهدی حیدری

مهدی حیدری

مدرس ریاضی، وب مستر ، نویسنده و پژوهشگر

مقالات مشابه

طرح مسئله نظریه های آموزش ریاضی آموزش ریاضی در فرانسه برنامه ترمی رشته آموزش (دبیری) ریاضی دانش آموزان در مورد اعداد منفی چگونه می اندیشند؟
مث فایل
مث فایل مقالات لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

برای دریافت این فایل تنها کافیست ایمیل خود را وارد نمایید.

باتشکر، ثبت نام شما با موفقیت صورت پذیرفت.
لطفا کمی صبر کنید...
دانلود فایل

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.