الگوریتم بهینه سازی فاخته

الگوریتم بهینه سازی فاخته مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۰ ساعت : ۱۰:۲۹:۵۳
الگوریتم فاخته( Cuckoo optimization Algorithm) یا به اختصار COA یکی از روش های جدید بهینه سازی تکاملی است که در آن از رفتار و شیوه ی لانه سازی و تخم گذاری پرنده ای به نام فاخته(کوکو)، برای حل مسائل بهینه سازی استفاده می شود. این مقاله نوشته آقای رامین رجبیون کار خوبی هست برای آشنایی اولیه محققان و علاقمندان به مباحث بهینه سازی با این الگوریتم تکاملی جالب.

الگوریتم فاخته( Cuckoo optimization Algorithm) یا به اختصار COA  یکی از روش های جدید بهینه سازی تکاملی است که در آن از رفتار و شیوه ی لانه سازی و تخم گذاری پرنده ای به نام فاخته(کوکو)، برای حل مسائل بهینه سازی استفاده می شود. این مقاله نوشته آقای رامین رجبیون کار خوبی هست برای آشنایی اولیه محققان و  علاقمندان  به مباحث بهینه سازی با این الگوریتم تکاملی جالب.

مهدی حیدری

مهدی حیدری

مدرس ریاضی، وب مستر ، نویسنده و پژوهشگر

مقالات مشابه

نظریه بازی ها مجموعه های فازی جزوه ای کامل از الگوریتم ژنتیک مقدمه ای بر روش های عددی و بهینه سازی جزوه الگوریتم ژنتیک دکتر زندیه ماکزیمم جریان و کوتاهترین مسیر در شبکه ها الگوریتم بهینه سازی انبوه ذرات تحلیل پوششی داده ها پاورپوینت الگوریتم کلونی زنبور عسل آشنایی با مسئله ی کوتاه ترین مسیر
Jawed nazar ۱۳۹۶/۰۷/۲۴

سلام من دانشجو رشته کامپیوتر ساینس هستم میشه در باره الگوریتم فاخته بگید از کجا کود هاشو بگیرم ممنون

پاسخ کارشناسان مث فایل :

با سلام خدمت شما این الگوریتم کار نسبتا جدیدی هست ولی برخی از سایت های داخلی هستن که کدنویسی اون رو ارائه میدن که معمولا به صورت پروژه براتون انجام میدن. اما اگر با اسم لاتین این الگوریتم هم سرچ بزنید می تونید کدهایی رو در سایت های خارجی پیدا کنید. این قسمت سایت رو هم پیگیری کنید مطالب بیشتری از الگوریتم های ابتکاری در قسمت بهینه سازی قرار خواهیم داد.

مث فایل
مث فایل مقالات لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

برای دریافت این فایل تنها کافیست ایمیل خود را وارد نمایید.

باتشکر، ثبت نام شما با موفقیت صورت پذیرفت.
لطفا کمی صبر کنید...
دانلود فایل

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.