حل تمرین ریاضی دهم فنی و حرفه ای و کاردانش بزودی

حل تمرین ریاضی دهم فنی و حرفه ای و کاردانش بزودی مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ ساعت : ۲۰:۳۴:۳۰
با سلام خدمت کاربران گرامی ابتدا جا داره حادثه تلخ زلزله غرب کشور رو به خانواده های داغدار و مردم کشور تسلیت عرض کنم.هرچند که واقعا قابل وصف نخواهد بود برای مایی که در این شرایط نبودیم...اما آرزوی صبر و سلامتی برای بازماندگان و آمرزش و مغفرت برای درگذشته گان این حادثه دردناک رو داریم.

با سلام خدمت کاربران گرامی

ابتدا جا داره حادثه تلخ زلزله غرب کشور رو به خانواده های داغدار و مردم کشور تسلیت عرض کنم.هرچند که واقعا قابل وصف نخواهد بود برای مایی که در این شرایط نبودیم...اما آرزوی صبر و سلامتی برای بازماندگان و آمرزش و مغفرت برای درگذشته گان این حادثه دردناک رو داریم.

و بعد هم خدمت اون دسته از دوستان پایه دهم فنی و کاردانش که نسبت به عدم وجود یک حل تمرین خوب ریاضی برای کتاب تالیف امسال ابراز نگرانی و ناراحتی کرده بودند این خبر رو بدم که انشالله بزودی حل تمرین این کتاب رو هم براشون قرار خواهیم داد که در حال آماده کردن توسط مدرسین مث فایل است.

موفق باشید.

حیدری

مهدی حیدری

مهدی حیدری

مدرس ریاضی، وب مستر ، نویسنده و پژوهشگر

مقالات مشابه

حل تمرین کامل پودمان پنجم ریاضی دهم فنی و حرفه ای سوالات نوبت اول ریاضی دهم فنی و کاردانش نمونه سوال خردادماه ریاضی دهم فنی و حرفه ای با پاسخنامه حل تمرین پودمان سوم ریاضی (1) دهم فنی و حرفه ای حل کار در کلاس 2 صفحه 50 ریاضی دهم فنی و حرفه ای معرفی حل تمرین پودمان چهارم (توان رسانی به توان اعداد گویا) معرفی حل تمرین پودمان دوم (درصد و کاربردهای آن) آزمون خرداد ریاضی 1 دهم فنی و حرفه ای با پاسخ تشریحی حل تمرین پودمان دوم ریاضی (1) دهم فنی و حرفه ای حل تمرین پودمان چهارم ریاضی (1) دهم فنی و حرفه ای
سید دانیال داننده ۱۳۹۶/۱۱/۱۳

اگر طول مستطیلی سه برابر عرض آن باشد و مساحت آن ۳۰۰ مترمربع باشد طول و عرض این مستطیل چقدر است؟ این مسئله چند جواب دارد؟

پاسخ کارشناسان مث فایل :

اگر طول مستطیلی سه برابر عرض آن باشد و مساحت آن ۳۰۰ مترمربع باشد طول و عرض این مستطیل چقدر است؟ این مسئله چند جواب دارد؟ پاسخ: طول مستطیل را x و عرض آن را y در نظر گرفته و داریم: *** x=3y ⇒ y=x/3 ⇒ S=x×y=x×x/3=x^2/3=300 ⇒ x^2=900 ⇒ x=30 ⇒ y=300/30=10 پس طول مستطیل 30 و عرض آن 10 و چون جواب معادله درجه دوم تنها یک جواب مورد قبول دارد، تنها یک جواب دارد.

مث فایل
مث فایل مقالات لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

برای دریافت این فایل تنها کافیست ایمیل خود را وارد نمایید.

باتشکر، ثبت نام شما با موفقیت صورت پذیرفت.
لطفا کمی صبر کنید...
دانلود فایل

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.