کارنامه نهایی (سبز) آزمون سراسری سال ۹۸

کارنامه نهایی (سبز) آزمون سراسری سال ۹۸ مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ساعت : ۲۲:۵۹:۱۲
طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه نهایی داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۸ دانشگاه‌ها روز پنجشنبه ۲۸ شهریورماه منتشر می‌شود.

سازمان سنجش آموزش کشور ظهر شنبه ۲۳ شهریورماه اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی با آزمون دوره‌های روزانه، نوبت ‌دوم، دانشگاه ‌پیام ‌نور، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته ‌های تحصیلی مجازی، پردیس‌ های خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه ‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در سال تحصیلی ۹۸ - ۹۹ را اعلام کرد که ۱۹۱ هزار و ۲۱۵ نفر در آزمون سراسری ۹۸ پذیرفته شدند.بر اساس اعلام روز شنبه سازمان سنجش آموزش کشور، تمام داوطلبان اعم از پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی با آزمون یا داوطلبانی که در این مرحله در ردیف پذیرفته شدگان قرار نگرفته ‌اند، در صورت تمایل برای ثبت نام و پذیرش در رشته‌ های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی می‌ توانند تا ۲۸ شهریور به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مراجعه کنند.
داوطلبانی که پیش از این در سامانه یاد شده ثبت ‌نام و انتخاب رشته کرده اند در صورت تمایل می توانند نسبت به ویراش اطلاعات و یا رشته‌های انتخابی خود اقدام کنند.
تمام پذیرفته‌شدگان برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام، تاریخ ثبت‌نام و مدارک لازم برای ثبت‌نام ضرورت دارد ابتدا به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند. در صورتی که دانشگاه یا موسسه محل قبولی برنامه‌ زمانی مشخصی را برای ثبت‌نام در سایت خود درج نکرده باشد، پذیرفته‌شدگان این موسسات در یکی از روزهای چهارشنبه ۲۷، پنجشنبه ۲۸، شنبه ۳۰ و یکشنبه ۳۱ شهریور ماه نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.
برای پذیرفته‌شدگان همچنین آن‌ دسته از داوطلبانی که فرم انتخاب‌ رشته اینترنتی خود را تکمیل کرده اند ولی پذیرفته نشده‌اند، کارنامه علمی حاوی رتبه داوطلب در هر یک از کد رشته‌های انتخابی در بین متقاضیان کد رشته مذبور در سهمیه مربوط با توجه به نمره کل داوطلب در همان کد رشته همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته ‌شده در هر یک از کد رشته‌های انتخابی در روز پنجشنبه ۲۸ شهریورماه توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.
داوطلبان پس از دریافت کارنامه نتایج نهایی آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در صورتی که در خصوص مندرجات کارنامه یا انتخاب رشته‌ خود سئوال یا تقاضایی داشته باشند تا ۳۱ شهریور منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان اقدام کنند.

 

داوطلبان تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه های سراسری ، می بایست بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری منتظر انتشار کارنامه سبز این آزمون باشند تا از وضعیت قبولی خود در سایر دانشگاه های انتخابی مطلع گردند . سازمان سنجش چند روز بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 98 ، کارنامه ای حاوی رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هر رشته محل منتشر کرده و به داوطلبان این امکان را می دهد تا با مقایسه این اطلاعات وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود را بررسی نمایند . در کارنامه سبز کنکور سراسری همه انتخاب های داوطلب درج شده و امکان مشاهده شانس قبولی داوطلب در انتخاب های پایین تر وجود خواهد داشت . در این کارنامه برای تمامی داوطلبان رتبه داوطلب و رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در هر کد رشته محل مشخص خواهد شد .

 

- در کارنامه سبز کدهایی ممکنه جلوی رشته‌ها نوشته بشه.این کدها اصلی ترین مورد در کارنامه هستند
* تفسیر کدها به این شرح است:

1-  علامت * (ستاره) در ستون نتیجه به این معنی است که داوطلب در آن کدرشته پذیرفته شده است.

2-  عدد ۱ انتخاب رشته شرایط خاص را نشان می دهد.

3- عدد ۲ یعنی شما حداقل در ۱ کد رشته محل در زمان اعلام نتیجه نهایی به یکی از دانشگاه ها برای مصاحبه معرفی گردیده اید.

4 -  عدد ۳ به این معنی است که شرکت کننده با توجه به داشتن نمره در رشته محل انتخابی، در سهمیه دیگری پذیرفته شده است.

5- عدد ۴ یعنی وضعیت کلی شما از قبیل علمی و عمومی توسط سازمان آموزش و پرورش در حال بررسی می باشد.

6-  عدد ۵ این موضوع را نشان می دهد که داوطلب در دانشگاه تربیت معلم و فرهنگیان با داشتن شرایط و ضوابط آن قبول نشده است، و تا اواسط آبان فرصت دارد تا اعلام درخواست بررسی مجدد پرونده نماید.

7-  عدد ۷ به معنی این است که داوطلب در شرایط و مصاحبه تخصصی نمره لازم را کسب نکرده است.

8- عدد ۸ به معنی قبولی در رشته های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد یا تربیت معلم سابق است که در آن رشته ها پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب آن دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است.

9-  عدد ۹ به این معنی است که وضعیت علمی و عمومی شما در یکی از دانشگاه های شاهد، دانشگاه بقیه الله(عج) ، دکتری پیوسته بیوتکنولوژی، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری در دست بررسی است.

** در نمونه زیر، داوطلب اولویت ۲۱ ام را پذیرفته شده است و نمره آخرین فرد قبولی در آن رشته ۸۷ می‌باشد.

- سوال: شاید سوال براتون پیش بیاد که فرد چرا با رتبه ۳ در اولویت اول رو پذیرش نشده در حالی که رتبه آخرین فرد ۶ بوده؟
پاسخ: این رشته از رشته های فرهنگیان بوده است و فرد در گزینش رد شده است.

*سوال مکرر*
سوال: آیا می‌شود به نتیجه فرهنگیان اعتراض کرد؟
پاسخ:
- اگر فرد رتبه فرد از آخرین فرد قبولی بدتر باشد، طبیعی است که کاری نمی‌شود کرد.

- اگر جلوی کدرشته‌ کدی زده باشه که به معنی این باشد که فرد در مصاحبه رد شده است، باز هم  نمیتوان اعتراضی کرد

اگر کد فرد ۵ باشد یعنی در گزینش رد شده باشد می‌تواند با توجه به زمان اعلامی به نتیجه اعتراض کند تا بررسی شود.

 

 

 

 

مهدی حیدری

مهدی حیدری

مدرس ریاضی، وب مستر ، نویسنده و پژوهشگر

مقالات مشابه

بارم‌ بندی دروس دوره دوم متوسطه نظری (پایه دوازدهم)در سال‌تحصیلی 98 ـ 97 قابل توجه دانش آموزان هفتم و هشتم و نهم آخرین اخبار مدرسه و دانشگاه بارم‌بندی رشته علوم و معارف اسلامی پايه يازدهم و دوازدهم ۹۸-۹۹ جدول امتیاز مصاحبه دکتری معدل و سوابق تحصیلی نحوه محاسبه تاثیر معدل درکنکورسراسری كارت ورود به جلسه آزمون ورودی دبیرستانهای استعدادهای درخشان ( تیزهوشان ) دوره اول متوسطه بارم بندی دروس دوازدهم(98-97) نتایج رشته‌های‌ نیمه متمرکز کنکور سراسری ۹۶ منتشر شد.
مث فایل
مث فایل مقالات لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

برای دریافت این فایل تنها کافیست ایمیل خود را وارد نمایید.

باتشکر، ثبت نام شما با موفقیت صورت پذیرفت.
لطفا کمی صبر کنید...
دانلود فایل

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.