روز دانشجو مبارک

روز دانشجو مبارک مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ ساعت : ۲۰:۳۲:۱۲
روز دانشجو رو بر تمام طالبان علم تبریک عرض می کنم و صحبتی دارم با تمام این عزیزان...

روز دانشجو رو بر تمام طالبان علم تبریک عرض می کنم و صحبتی دارم با تمام این عزیزان...

شاید توی این دوران خیلی از تحصیلکرده ها و فارغ التحصیلان کشور اوضاع خوبی به لحاظ اقتصادی و حتی شان اجتماعی نداشته باشند، اما مطمعنا تمام کسانی که با علاقه و تلاش در رشته ای تحصیل کرده اند، دیر یا زود به جایگاه اصلی خود خواهند رسید.

از تمام شما دوستان تقاضا دارم تحصیلات رو تنها به خاطر رسیدن به جایگاه مالی خوب دنبال نکنید ، چنان چه این روزها شاهد هستم که خیلی از شاگردان و اطرافیان و ... مثلا بخاطر بازار کار خوب فعلی رشته های تجربی به سمت این رشته روی میارن و یا فرزندانشون رو مجبور به تحصیل در این رشته ها می کنند در صورتی که هیچ علاقه و استعدادی به این رشته ها ندارند و همین میشه که فردا روز شاهد رفتار نامناسب پزشک با بیمار هستیم و پزشکی به تجارت تبدیل می شود. مگر ایران ما چقدر به پزشک نیاز دارد ؟! مطمعنا بازار کار این رشته ها در آینده اشباع خواهد شد. ..

درخواستم از تمام محصلین کشور این است، به سمت "علاقه" تون پیش برید و در کسب علم حد و مرز نشناسید و "تلاش" کنید، کسی که این دو فاکتور رو رعایت کنه دیر یا زود، با پارتی یا بدون پارتی، بی پول یا پولدار ، با سهمیه یا بدون سهمیه، به تمام خواسته هاش خواهد رسید و مهم تر اینکه جامعه از وجود چنین افرادی سود خواهد برد.وقتی پزشک من دلسوز و ماهر باشه من سود خواهم برد،وقتی مکانیک خودروی من خوب و ماهر باشه من سود خواهم برد، وقتی معلم فرزند من با علاقه و علم کار کرد من سود خواهم برد و تمامی جایگاه ها... و اینکه منتظر استخدام و کار پشت میزی نباشید، و به همین جهت گفتم علاقه و تلاش، چون کسی که این دوتا فاکتور رو داشته باشه بعد از دانش آموخته شدن منتظر کسی نخواهد نشست و می تونه گلیم خودشه از آب بیرون بکشه...

مهدی حیدری. 16 آذر 97 .

 

 

 

 

 

مهدی حیدری

مهدی حیدری

مدرس ریاضی، وب مستر ، نویسنده و پژوهشگر

مقالات مشابه

تغییرات ظرفیت مهم رشته های دانشگاه های علوم پزشکی در سال 1396 چند خبر از مدرسه و دانشگاه آخرین اخبار مدرسه و دانشگاه اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در رابطه با تكميل ظرفيت بخش نامه دروس نهایی دوره دوم‌ متوسطه بارم بندی دروس پایه یازدهم (98-97) نحوه ورود دانش آموزان ورودی پایه هفتم به مدارس تیزهوشان ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون سراسری سال 1398 ممنوعیت تکالیف و پیک نوروزی معدل دیپلم ایرانی‌ها؛ 12!
مث فایل
مث فایل مقالات لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

برای دریافت این فایل تنها کافیست ایمیل خود را وارد نمایید.

باتشکر، ثبت نام شما با موفقیت صورت پذیرفت.
لطفا کمی صبر کنید...
دانلود فایل

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.