معرفی بازی آموزشی(عملیات محاسبه)

معرفی بازی آموزشی(عملیات محاسبه) مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ ساعت : ۱۹:۵۷:۰۸
یک بازی ساده و مفید برای یادگیری و تمرین 4 عمل اصلی(جمع و تفریق-ضرب و تقسیم) اندروید، بدون نیاز به اینترنت، با حجم کم قابل استفاده برای پایه های ابتدایی

نرم افزار ریاضی(عملیات محاسبه)

در این چند ساله که مشغول تدریس ریاضی بودم و با دانش آموزان زیادی با سطوح درسی مختلف سر و کار داشته ام، متاسفانه اخیرا زیاد می بینم دانش آموزانی رو  که به لحاظ آموزش ریاضی پایه خودشون چندین سال عقب هستند و از پایه دچار ضعف هستند! به عنوان مثال دانش آموزان کلاس ششم یا حتی هشتم که هنوز در محاسبات اولیه مثل ضرب و تقسیم مشکل دارند...

اما نکته ای که جای تامل دارد و همه امروزه شاهدش هستیم این هست که همین دانش آموزان ضعیف، به لحاظ هوشی و یادگیری چیزی کم ندارند بلکه در خیلی موضوعات مثل فناوری های جدید بسیار باهوش عمل می کنند. کافی ست چند بازی و اپلیکیشن در اختیار او قرار دهید و بعد از چند روز اوست که صفر تا صد آن را به شما خواهد آموخت...!

البته کتمان نمی کنم که بحث فناوری های جدید، بازی ، کامپیوتر و ... از جذابیت خاصی برای همه برخوردار است نه تنها دانش آموزان، بنابراین واضح است که باید ازین پتانسیل و قابلیت استفاده شود و با به کارگیری فناوری های نوین، بستر آموزش را به خصوص در علوم پیچیده و خشک مثل ریاضیات فراهم کنیم.

مسئله ای که بارها امتحان کردم و نتیجه گرفتم، استفاده از بازی های آموزشی هست که ضعیف ترین دانش آموزان را به یادگیری ریاضیات تشویق کرده است و موفقیت خوبی حاصل شده است.

به امید خدا در تابستان پیش رو بازی ها و نرم افزارهای خوبی در سایت معرفی خواهد شد که کاربران گرامی می توانند ازآن ها برای یادگیری بهتر ریاضیات در پایه های مختلف استفاده نمایند.

 

The description of Kids Math

Improve your math skills with this application. Fun games that will be a challenge and at the same time you will see how your results improve. Free Math Games for everyone from kids to adults. Best math practice game to train your brain & is designed for all ages including kids, girls and boys, adults including parents and grandparents. Smallest in size Kids Math App on Google Play! Easiest multiplication, Division, Addition and Subtraction games all in one app.

Each category has different play modes to improve math skills - Practice, Time, Play, Test, and Learn. Math games can be Educational Learning for kids or brain training app for Adults. Basic and simple Math Game of addition, subtraction, multiplication and division with colorful slats. Each set of worksheet shows a score after completion. 
Features:
- Addition Examples
- Subtraction Examples
- Multiplication Examples
- Division Examples
- Different Level for Addition, Subtraction, Multiplication, Division
- True or False Mode
- Plain and Nice Design
- Friendly Interface
- Learn Math Table for Addition, Subtraction, Multiplication, Division
- Totally Free Application


Now download and play for free!

It has been designed suitable for both the smart phones and the tablets.

 

Publish Date: 2019-01-29

Latest Version: 1.4

Requirements: Android 4.2+

 

یک بازی ساده و مفید برای یادگیری و تمرین  4 عمل اصلی(جمع و تفریق-ضرب و تقسیم)

اندروید، بدون نیاز به اینترنت، با حجم کم

قابل استفاده برای پایه های ابتدایی

با کلیک روی هر کدام از عملیات وارد صفحه ویژه آن خواهید شد.

 

بخش های مختلف این نرم افزار

 

  1. در این قسمت جداول مرتبط با عملیات محاسباتی موردنظر(جمع، ضرب و ...) به طور کامل و برای مرور قرار داده شده است.

  1. در این قسمت تمرین های محاسباتی قرار داده شده است که دانش آموز می تواند با آزمون و خطا ،به جواب درست برسد و  محاسبات را آموزش ببیند.

  1. در این قسمت تمرین های محاسباتی به صورت زمان دار قرار داده شده که دانش آموز بعد از تسلط روی محاسبات می تواند از این بخش برای سرعت بخشیدن به انجام محاسبات خود بپردازد.

 

 

  1. در این قسمت تمرین های محاسباتی به صورت جایگذاری قرار داده شده است که دانش آموز می تواند یادگیری های خود را محک بزند، در صورت پاسخگویی نادرست، این اشتباه به وسیله نرم افزار مشخص می شود.

 

 

 

  1. در این قسمت نیز  تمرین های محاسباتی به صورت صحیح و غلط قرار داده شده اند.

 

پیشنهاد می کنم این نرم افزار مفید رو از لینک گوگل پلی و یا لینک همین پست دانلود نمایید.

دانلود از گوگل پلی

 

با آرزوی موفقیت

مهدی حیدری

 

 

مهدی حیدری

مهدی حیدری

مدرس ریاضی، وب مستر ، نویسنده و پژوهشگر

مث فایل
مث فایل مقالات لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

برای دریافت این فایل تنها کافیست ایمیل خود را وارد نمایید.

باتشکر، ثبت نام شما با موفقیت صورت پذیرفت.
لطفا کمی صبر کنید...
دانلود فایل

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.