آزمون تیزهوشان پایه ششم در تیرماه ۹۸

آزمون تیزهوشان پایه ششم در تیرماه ۹۸ مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ ساعت : ۲۰:۵۰:۰۱
مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان زمان، شرايط و محتواى آزمون سنجش هوش و استعداد ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان را اعلام کرد

 

مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان زمان، شرايط و محتواى آزمون سنجش هوش و استعداد ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان را اعلام کرد:

* زمان برگزاری سنجش هوش برای دانش آموزان ورودی پایه هفتم در مدارس استعدادهای درخشان، " تیرماه ٩٨ " خواهد بود .

* شرایط شرکت در این سنجش داشتن ارزشيابى خيلى خوب در تمام عناوین درسی سال پنجم و ششم ابتدایی است. همچنین دانش‌آموزانی که فقط در یک عنوان درسی درمجموع دروس پنجم و ششم ارزشیابی خوب دارند، می‌توانند در این سنجش شرکت کنند.

 

فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در مراسم تجلیل از برترین‌های دبیرستان تیزهوشان پسرانه متوسطه دوم نکا، اظهار کرد: تعداد کل دانش‌آموزان سمپادی در کشور 120 هزار نفر است که در 670 مدرسه متوسطه اول و دوم مشغول تحصیل هستند.
وی با بیان اینکه نسبت پسران به دختران در این مدارس 60 به 40 درصد است، افزود: بیشترین میزان دانش‌آموزان سمپادی کل کشور با 45 درصد در اختیار دانش‌آموزان رشته علوم تجربی است و مابقی دانش‌آموزان شامل 23 درصد رشته ریاضی و رشته علوم انسانی است.
مهاجرانی با بیان اینکه به دنبال متناسب‌سازی ظرفیت‌های مدارس سمپاد هستیم، تصریح کرد: چیزی که علم به ما می‌گوید این است که باید حدود 2 تا 2.5 درصد دانش‌آموزان ما به عنوان استعدادهای سرآمد شناخته شده و در مدارس سمپاد مشغول تحصیل باشند این افراد دارای ضریب هوشی بالای 125 هستند که حدود 2 درصد دانش‌آموزان را تشکیل می‌دهند و در حال حاضر میانگین کشوری ما رقمی زیر 2 درصد است.
وی به آزمون تیزهوشان متوسطه اول امسال اشاره کرده و گفت: در آزمون امسال برخی اعتراضات از جانب خانواده‌ها به سبب تغییر در نوع آزمون ایجاد شد که در سال 98 با اصلاحاتی در آزمون این مشکلات حل می‌شود. آزمون امسال تست هوش «ریون» بود و ما دیگر به هیچ عنوان آزمون پیشرفت تحصیلی برگزار نخواهیم کرد و در سال 98 نیز برای حل مشکلاتِ امسال، تست هوش و استعداد را به صورت ترکیبی خواهیم داشت.

همچنین:

 

* آزمون تیزهوشان پایه نهم اردیبهشت ۹۸ برگزار می شود.

فاطمه مهاجرانی در دیدار از مدارس استعدادهای درخشان زنجان:

* امسال نیز دانش آموزان پایه نهم مدارس سمپاد از شرکت در آزمون ورودی پایه دهم معاف هستند ولی این آزمون برای دانش آموزان متقاضی سایر مدارس در اردیبهشت ماه سال 98 برگزار خواهد شد.

 

 

 

مهدی حیدری

مهدی حیدری

مدرس ریاضی، وب مستر ، نویسنده و پژوهشگر

مقالات مشابه

منابع کنکور سراسری 1398 حذف شرط معدل از ضوابط استخدام آموزش و پرورش حذفیات کنکور ۹۸ برای نظام جدید ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در خصوص رفع محرومیت کنکور 97 نتایج آزمون پایه دهم مدارس سمپاد و مدارس نمونه‌دولتی اعلام شد. طرح درس سالانه دروس ریاضی دوم متوسطه(نظری-فنی-کاردانش) ممنوعیت تکالیف و پیک نوروزی ارزشیابی دروس فنی و حرفه ای(تمام پایه های دوره متوسطه) نکات مهم انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۷
مث فایل
مث فایل مقالات لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

برای دریافت این فایل تنها کافیست ایمیل خود را وارد نمایید.

باتشکر، ثبت نام شما با موفقیت صورت پذیرفت.
لطفا کمی صبر کنید...
دانلود فایل

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.