تدریس خصوصی ریاضیات آزمون یوس در مشهد

تدریس خصوصی ریاضیات آزمون یوس در مشهد مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ ساعت : ۲۱:۳۹:۱۲
متقاضیان آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه (یوس)در شهر مشهد می توانند در صورت نیاز از کلاس های خصوصی ما برای دروس ریاضی این آزمون(ریاضیات پایه -هندسه-هوش) استفاده کنند. اطلاعاتی در مورد این آزمون رو برای علاقمندان در این پست قرار دادیم...

متقاضیان  آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه (یوس)در شهر مشهد (و به صورت آنلاین برای تمام متقاضیان) می توانند در صورت نیاز از کلاس های خصوصی ما برای دروس ریاضی این آزمون(ریاضیات پایه -هندسه-هوش) استفاده کنند. اطلاعاتی در مورد این آزمون رو برای علاقمندان در این پست قرار دادیم...

هماهنگی جهت کلاس ها :   09338668710 

(مدرس : مهدی حیدری کارشناس ارشد رشته ریاضی)

 

 

 

 

آزمون یوس چیست؟ (شناخت و بررسی آزمون یوس)

آزمون YÖS مخففYabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı آزمون ورودی دانشگاه های دولتی ترکیه برای داوطلبین خارجی  است . داوطلبینی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی یا دکترای رشته‌های پزشکی و دنداپزشکی در دانشگاه‌های دولتی ترکیه را دارند می‌توانند با کسب نمره قبولی در آزمون یوس برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر اقدام کنند . اکثر دانشگاه‌های دولتی معتبر ترکیه خود اقدام به طراحی و برگزار آزمون یوس مختص خود می‌کنند . دانشگاه‌های ترکیه این آزمون را هر سال، یک نوبت برگزار می‌کنند .

در این نوشته سعی شده است تا به بررسی کامل آزمون یوس پرداخته شود و به عنوان مرجعی برای متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارند، بدل گردد.

شرایط شرکت در آزمون یوس

آزمون یوس مختص افرادی است که خارج از کشور ترکیه مقطع دبیرستان خود را گذرانده اند ، متقاضیان ایرانی برای شرکت در آزمون یوس باید دارای مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی و یا دانش آموز سال چهارم متوسطه باشند .

از نکات مهم تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه برای متقاضیان ایرانی داشتن مدرک پیش دانشگاهی است.

 

 

سوالات آزمون یوس

آزمون یوس از سه قسمت تشکیل شده است.  مفاد  اصلی این آزمون به هوش ، ریاضی و هندسه اختصاص دارد .

اکثرا آزمون یوس دارای 80 سوال است و بودجه بندی آن عموما 40 سوال هوش ، 35 سوال ریاضی و 5 سوال هندسه است، البته بعضی از دانشگاه‌ها ازین بودجه بندی تبعیت نمی‌کنند و ممکن است تعداد سوالات بیشتر یا کمتر از 80 سوال باشد و یا تعداد سوالات هندسه بیشتر از 5 سوال باشد .

زبان آزمون :

عموما سوالات آزمون یوس به انتخاب داوطلب به غیر از ترکی استانبولی به زبان انگلیسی یا زبان های دیگر نیز طرح می شود.

همچنین بعضی دانشگاه ها برای داوطلبین امکان انتخاب زبان فارسی برای آزمون را نیز محیا کرده‌اند .

ذکر این نکته ضروری است که سوالات آزمون یوس به دلیل ماهیت ریاضی که دارند نیازی به دانستن حرفه‌ای زبان ترکی یا انگلیسی ندارند و متقاضی با دانستن دایره محدودی از لغات و جملات ساده از پس سوالات بر می آید.

نگران سوالات هوش و ریاضی آزمون یوس نباشید. با توجه به سطح دانش و کتبی که در مدارس ایران تدریس می‌شود، متقاضیان ایرانی به راحتی می‌توانند به سوالات آزمون پاسخ دهند.

سوالات آزمون یوس به صورت تستی است و هر سوال دارای 5 گزینه است. و عموما دانشگاه‌ها نمره منفی برای پاسخ اشتباه منظور می‌کنند ، اما بعضی دانشگاه ها نیز برای پاسخ اشتباه نمره منفی منظور نمیکنند. نسبت نمره منفی در آزمون یوس 4 به 1 است. هر 4 جواب غلط یک جواب صحیح را از بین خواهد برد.

ثبت نام، برگزاری و دریافت نتیجه آزمون یوس

دانشگاه‌های ترکیه به دلیل برگزای مستقل آزمون یوس دارای زمان ثبت نام و برگزاری در تاریخ‌های مختص به خود هستند. اما بیشتر مراکز برگزاری آزمون یوس در اواخر فروردین تا اواخر اردیبهشت ماه آزمون یوس را برگزار می‌کنند.

 

 

حوزه برگزاری آزمون ها :

هر دانشگاه دولتی که آزمون یوس مختص به خود را برگزار می‌کند عموما غیر از شهر خودِ دانشگاه در کلانشهرهای دیگر کشور ترکیه یا شهرهای بزرگ دیگر کشورها که دسترسی آسانتری برای داوطلب ها دارند حوزه برگزاری آزمون در نظر می‌گیرد. اخیرا حوزه برگزاری بعضی از دانشگاها در شهرهایی مثل تبریز، ارومیه و تهران اقدام به برگزاری آزمون در ایران داشته اند.

اطلاعات دقیق تر مربوط به آزمون یوس دانشگاه های مختلف ترکیه را می توانید در لینک ذیل مشاهده نمایید:

 

تاریخ ثبت نام و زمان آزمون های یوس 2020   (مدارک مورد نیاز، اطلاعات تکمیلی و هزینه ها)

 

 

 

 

کلاس های خصوصی ویژه ریاضیات آزمون یوس 2020 (ریاضیات پایه -هندسه -هوش)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهدی حیدری

مهدی حیدری

مدرس ریاضی، وب مستر ، نویسنده و پژوهشگر

مقالات مشابه

مراسم بزرگداشت مریم میرزاخانی ابتکار یک معلم برای جلوگیری از تقلب! :) نکاتی در مورد سایت مث فایل ایام عزاداری میلاد حضرت مهدی(عج) گرامی باد رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن(ع)و امام رضا(ع)تسلیت باد. ولادت اسوه عدالت و مردانگی و روز مرد مبارک باد سخنی با کاربران عزیز سالگرد تولد ویلیام همیلتون، نابغه ریاضی که فارسی را مسلط بود تسلیت به همکار گرامی
مث فایل
مث فایل مقالات لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

برای دریافت این فایل تنها کافیست ایمیل خود را وارد نمایید.

باتشکر، ثبت نام شما با موفقیت صورت پذیرفت.
لطفا کمی صبر کنید...
دانلود فایل

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.